کد خبر : 910
تاریخ انتشار : چهارشنبه 9 ژوئن 2021 - 14:57

مجوز زیست محیطی جاده میانبرمسجدسلیمان، اتفاقی که میتواند منطقه را متحول کند.

مجوز زیست محیطی جاده میانبرمسجدسلیمان، اتفاقی که میتواند منطقه را متحول کند.

به دنبال اعلام خبری مبنی بر صدور مجوز زیست محیطی جاده میانبر اهواز به مسجدسلیمان گروهی از همشهریان که دغدغه ی توسعه ی مسجدسلیمان و خروج این مطقه از بن بست را دارند، خوشحال و امیدوار تر از همیشه منتظر شروع عملیات اجرایی این پروژه و تزریق امید و حیات مجدد دراین منطقه هستند.

این خبر و این اتفاق می تواند به اندازه فوران چاه نفت شماره یک و تاریخ شروع عملیات اجرایی این پروژه می‌تواند با پنجم خردادماه سال ۱۲۸۷ و روز محقق شدن کشف نفت که بعدها روزمسجدسلیمان نام گرفت ، منطقه را تحت تاثیر قراردهد ، برابری کند.
الحق که روز شروع عملیات اجرایی جاده ی میانبر، به اندازه روز پنجم خرداد ماه و شاید هم مهمتر از آن به ارتقاء اهمیت منطقه، رونق این شهر، خروج از بن بست و پایان تراژدی پرپر شدن جوانان این مرز و بوم در مسیرموسوم به جاده ی مرگ کمک ‌کند.
مهمتر، از آن جهت که، نفتی شدن و صنعتی شدن منطقه، فقط ۵۰ سال رونق ایجاد کرد ، ولی قطعاً افتتاح چنین پروژه ی زیرساختی و با اهمیتی، به رونق منطقه و اتصال استان خوزستان به استان‌های چهارمحال و بختیاری و اصفهان و در نتیجه مرکز کشور و تبدیل شدن مسجدسلیمان به کریدور استراتژیک ترین استان کشور یعنی استان خوزستان به مرکز ایران کمک خواهد کرد و توسعه پایدار منطقه را برای همیشه تضمین می کند.

با وجود صدور مجوز محیط زیستی مشروط که خردادماه سال جاری و پس از تلاشهای خستگی ناپذیر نماینده ی ساعی مسجدسلیمان،لالی، هفتکل و اندیکا طی بازدیدهای مکرر از منطقه ، تشکیل چندین جلسه در اداره کل راه و شهرسازی استان خوزستان ، تشکیل چندین جلسه با وزیر و معاونین وزیر راه و شهرسازی و بازدید میدانی وزیر راه و شهرسازی و معاونین و دیگر مسئولین رده بالای کشور، متولیان محیط زیست و سازمان مدیریت و برنامه ریزی و… عده‌ای هنوز دغدغه ی صدور مجوز نهایی این پروژه را دارند.
جهت روشن شدن این موضوع برای همشهریان عزیزمان ، باید گفت معمولا مجوزهای محیط زیستی، ابتدا به صورت مشروط و تا زمان تعیین مجری و اخذ تعهدات لازم
مبنی بر رعایت استانداردهای خاص زیست محیطی از پیمانکار، کارفرما و مشاورین طرح بصورت نهایی صادر می گردد . لذا می توان به مردم نجیب منطقه این نویدرا داد که بحث محیط زیستی جاده میانبر حل شده است و مجوزمشروط انجام این پروژه در تاریخ نهم خرداد ماه ۱۴۰۰ صادر و همچنانکه در متن این مجوز قید شده است ، پس ازاخذ تعهدات لازم از مجری ، مجوز زیست محیطی نهایی این پروژه نیز صادر خواهد شد.وقطعا در آینده ی نزدیک شاهد شروع عملیات اجرایی ، دغدغه ی اول مردم منطقه شروع خواهیم بود .

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.